+380685964071 / +380974204284    e-mail: top.kaminu@gmail.com

Протягом історії людства вогонь забезпечував тепло у прохолодну погоду, дозволяв готувати поживну їжу, служив джерелом освітлення. Спочатку усі ці функції справно виконувало домашнє вогнище – камін.

Його оформлення було просте і утилітарне. В давнину для розпалювання вогню в центрі житла було підготовлено місце, яке обкладали по периметру камінням. Збереглися свідчення про подібні конструкції у Стародавньому Римі. У центрі приміщення стояла кам‘яна споруда з площею для розведення вогню. Над нею балках, які спиралися на колони, утримувалася піраміда. Її функцією було збирати та відводити дим угору.

Пізніше у кам‘яних будинках вогнище подібної конструкції вже розміщували поблизу однієї з стін. Потім такі пристрої  об'єднали в єдину споруду вогнище і димар, що відводить угору продукти згоряння. Таким чином з‘явилася відкрита камінна топка у формі спеціальної ніші. Складного декоративного оформлення для неї спочатку не використовували. У сучасному оформленні камінів існує стиль «рустик» як відгомін давньої історії. Він передбачає просту кладку з натурального тесаного каменю, вогнетривкої цегли, або імітує їх вигляд при використанні сучасних матеріалів.

В епоху Середньовіччя у замках феодалів подібні складені з каменю камінні топки мали гігантські розміри. У них можна було засмажити на рожні над вугіллям цілу тушу тварини, в тому числі, навіть бика. Вони відрізнялися не тільки габаритами, а й цікавим художнім оформленням, зокрема, різьбленням по каменю. У будинках громадян каміни були меншими, в їх декорі використовували штукатурку і розпис по ній фарбами. Використовували фігурні стовпчики для підтримки навісу пірамідального димаря над топкою.

Сьогодні облаштувати у вогнище з видом на вогонь з будь-яким бажаним оформленням можна, якщо купити камінну топку. Її потрібно лише вмонтувати у стінну нішу та доповнити облицюванням згідно дизайнерському проекту. Як приклад можна використовувати інтер'єри Відродження, коли стали облаштовувати елегантні портали з граніту та іншого оздоблювального каменю, прикрашали їх мозаїкою, доповнювали пілястрами і візерунчастим кам'яним різьбленням. У 15 столітті в конструкції з'явилася чавунна дошка в якості задньої стінки камінної топки, її також прикрашали майстерними візерунками.

Каміни в багатих будинках були стильною частиною інтер'єру. В їхньому оздобленні використовувалися різні стилі: розкішний бароко, вишуканий рококо. Як правило, розміри опалювального пристрою не відрізнялися великими розмірами, але їх прикрашали складні декоративні деталі. Будь-які варіанти декору можна застосувати і сьогодні. А якщо змонтована  топка з водяним контуром або водяним рукавом, споруда стане і прикрасою кімнати, і джерелом опалення декількох приміщень.

Приклади стильних камінів в інтер'єрах можна побачити в Росії у відреставрованих царських палацах епохи Петра та інших, які були побудовані у 18–19 сторіччях. Вони використовуються скоріше як декоративний елемент інтер'єру, а не основне джерело тепла. Особливою елегантністю відрізнялися інтер'єри ери класицизму, в яких пропорції каміна гармонують з фільончастою конструкцією дверей кімнат, панелей стін і дзеркал. У 19 ст. з Німеччини поширилася мода обробки камінних порталів кахлями. Модерн, що виник на рубежі 20 століття, проявився у дизайні камінів химерними фігурними асиметричними порталами та ін. Як варіант інтер'єрного елемента та функціонального джерела опалення використовували також окремі чавунні печі. Найбільш гармонійні вони в стилі кантрі.

Конструкція домашнього вогнища з можливістю огляду полум'я стала сьогодні більш досконалою і безпечною, оскільки топка доповнена дверима з вогнетривким склом. Стиль оформлення – будь-який.

Корзина

Корзина порожня

Про нас

Наша компанія – це команда знавців камінної справи. Основним завданням вважаємо принести у Ваш дім тепло живого вогню. Кваліфіковані менеджери, котрі проходили підготовку на заводах – виробниках та професійні майстри з великим стажем роботи в даній сфері, покликані продовжувати, розвивати та осучаснювати камінну справу в Україні.

Наш девіз: «Бути професіоналом у справі, яку виконуєш».

Тому, якщо виникло бажання  встановити камін, наш інтернет – магазин камінів забезпечить усім необхідним. У нас Ви знайдете великий вибір якісних камінних топок європейських виробників і ціни на будь який гаманець; монтажні та теплоізоляційні матеріали; аксесуари для обслуговування камінів; комплектуючі елементи камінних топок; кваліфіковані монтажні роботи.

Для Вашої зручності у Львові, по вул. Володимира Великого, 35, працює магазин з виставковим залом. Основні моделі камінних топок різних виробників є в наявності на гуртовому складі, що дає можливість отримати товар зразу в день замовлення. У випадку відсутності - ми готові в короткі терміни виконати Ваше замовлення.

Звертаючись до нас, Ви можете бути впевнені в тому, що отримаєте  доступну та найповнішу консультацію, грамотні поради та рекомендації, чесно прораховані проекти, а головне, професійні майстри втілять Ваш задум в життя. Ви зможете знайти оптимальний для себе варіант Вашого каміну, а ми гарантуємо якість і  лояльну цінову політику.

Контакти

м. Львів, вул. Володимира Великого, 35

+380685964071 / +380974204284

e-mail: top.kaminu@gmail.com

Всі контакти

 

 

 

 

Go to top