+380685964071 / +380974204284    e-mail: top.kaminu@gmail.com

З стародавніх часів символом людського житла є відкрите вогнище. Це значення має латинське слово камін. У сучасному розумінні це топка з підключеним до неї димарем, в якій можна спостерігати за відкритим вогнем. В давнину і в середньовіччі таке вогнище використовували для опалення та освітлення житлового приміщення. Крім того на ньому готували їжу.

Історикам невідомо, коли даний опалювальний пристрій почали використовувати вперше. Передбачається, що йому не менше 2 тис. років. Спочатку таке вогнище облаштовували у центрі приміщення, обклавши його камінням. Дим відводився в отвір даху, який був влаштований над ним. У Стародавньому Римі над вогнищем встановлювали пірамідальний ковпак для збору диму, а від нього – димохід.

У середньовічних оселях облаштовували каміни в пристінному розташуванні. Спочатку подібні споруди будували у замках. В X ст. вони з'явилися в багатьох європейських будинках, виконаних з каменю. У них камінна топка і канал димаря, що розташований над нею, виконувалися вбудованими у стіну. У XVII ст. винайшли спосіб підводити повітря для горіння знизу. Для цього дрова розміщували на решітці.

Тепло від каміна у приміщення надходить за рахунок випромінювання від полум'я. Конвекція забезпечує тільки незначну частину теплової енергії для обігріву. Щоб збільшити ефективність опалення у XVIII ст. була запропонована конструкція з вузькою високою топкою, а над нею стінки плавно переходили у димар.

Камінна архітектура також змінювалася протягом століть і слідувала за панівним стилем оформлення інтер'єрів. У Росії будівництво камінів в будинках знаті почалося в епоху Петра. При цьому вони виконували роль декоративної деталі та елементу престижу. Використовували їх разом з печами, які будували у тому ж приміщенні, тому що вбудоване у стіну відкрите вогнище не забезпечувало досить тепла. У кінці XVII ст. американський вчений запропонував в якості аналога камінного вогнища чавунні печі, які треба було встановлювати на віддалі від стіни. Тепло від їх корпусу поширювалося і шляхом конвекції. Також була збільшена довжина димохідної труби. Таким чином вдавалося значно підвищити ефективність опалення.

Сучасні каміни мають вдосконалену конструкцію. Крім обігріву однієї кімнати, їх можна застосовувати як генератор тепла для систем опалення. Наприклад, для суміжних кімнат влаштовують систему повітропроводів для поширення нагрітого повітря. Подібні повітряні опалювальні системи влаштовували в лазнях в Стародавньому Римі. У них утилізували тепло продуктів згоряння і нагрітого топкою повітря, прокладаючи спеціальні опалювальні канали в стінах.

Більш ефективна може бути топка з водяним контуром або водяним рукавом, яка дозволяє нагрівати рідкий теплоносій і є аналогом дров'яного котла. У ній навколо виконаного з металу корпусу камінної топки або димозборніка, який знаходиться у його верхній частині, встановлюють водяній кожух зі змійовиком теплообмінника. Таким чином опалювальний пристрій отримує також можливість накопичувати тепло. Зазвичай сучасні камінні опалювальні системи використовуються в якості дублюючих. У них обладнана автоматична система управління, яка перекриває циркуляцію теплоносія при зниженні його температури.

Щоб спростити облаштування каміна, сьогодні різні компанії пропонують купити камінну топку. Випускаються моделі, які різняться тепловою потужністю та дизайнерським оформленням. В них конструктивно передбачено усе необхідне для безпечної експлуатації та ефективної роботи.

Корзина

Корзина порожня

Про нас

Наша компанія – це команда знавців камінної справи. Основним завданням вважаємо принести у Ваш дім тепло живого вогню. Кваліфіковані менеджери, котрі проходили підготовку на заводах – виробниках та професійні майстри з великим стажем роботи в даній сфері, покликані продовжувати, розвивати та осучаснювати камінну справу в Україні.

Наш девіз: «Бути професіоналом у справі, яку виконуєш».

Тому, якщо виникло бажання  встановити камін, наш інтернет – магазин камінів забезпечить усім необхідним. У нас Ви знайдете великий вибір якісних камінних топок європейських виробників і ціни на будь який гаманець; монтажні та теплоізоляційні матеріали; аксесуари для обслуговування камінів; комплектуючі елементи камінних топок; кваліфіковані монтажні роботи.

Для Вашої зручності у Львові, по вул. Володимира Великого, 35, працює магазин з виставковим залом. Основні моделі камінних топок різних виробників є в наявності на гуртовому складі, що дає можливість отримати товар зразу в день замовлення. У випадку відсутності - ми готові в короткі терміни виконати Ваше замовлення.

Звертаючись до нас, Ви можете бути впевнені в тому, що отримаєте  доступну та найповнішу консультацію, грамотні поради та рекомендації, чесно прораховані проекти, а головне, професійні майстри втілять Ваш задум в життя. Ви зможете знайти оптимальний для себе варіант Вашого каміну, а ми гарантуємо якість і  лояльну цінову політику.

Контакти

м. Львів, вул. Володимира Великого, 35

+380685964071 / +380974204284

e-mail: top.kaminu@gmail.com

Всі контакти

 

 

 

 

Go to top